התקנת פרקטים לרצפה

התקנת פרקט היא אומנות

ישנם מקצועות רבים שאפשרי ללמוד, וישנם כאלו שאפילו יש ללמוד ברמה כל כך גבוהה, שהם הופכים למלאכת אומנות של ממש. ישנם בעלי מקצוע שהם חשנלאים, ישנם אורגי שטיחים, ישנם רופאים, ישנם עורכי דין, ישנם סנדלרים ובכל מקרה- ישנם המון סוגי בעלי מקצוע שעושים הרבה דברים עם הידיים ומתקינים דברים. אחד מהמקצועות הללו הם התקנת פרקט. על מנת לבצע התקנת פרקט צריך לדעת כמה תחומים ממש טוב:

צריך להכיר עץ

זאת על מנת לדעת מהם התכונות של העץ על מנת שיהיה אפשרי לדעת איך לתחמן אותו כך שיהיה אפשרי להתקין פרקטים לרצפה בצורה הטובה ביותר.
צריך לדעת הרבה על הנדסה- ברגע שמתעסקים עם כל דבר שקשור בבניית בניינים וריצפה, צריך להכיר את כל הזוויות שיכולות להיות אפשריות על מנת שיהיה אפשרי לבצע עליהן התקנת פרקט.
צריך לדעת איך לשייף ולהיות מאוד יצירתי- ישנם המון סוגים של התקנת פרקט, כמו שישנם המון סוגים של עצים. ברגע שמבצעים התקנת פרקטים לרצפה, צריך לדעת להיות מאוד יצרתיים על מנת שאפשרי יהיה להתגבר על התחרות המרובה שנמצאת כיום בשוק הפרקטים בארץ.
ישנם המון עסקים כיום המציעים התקנת פרקט, ואותם העסקים נהיים מאוד יצירתיים ותחרותיים אחד עם השני, מכיוון שכמה אנשים כבר רוצים פרקטים אצלם בבית? אותם העסקים יודעים שישנה תחרותמאוד גבוהה, ושהמקומות מאוד מוגבלים על מנת ביתוע התקנת פרקט, לכן הם מציעים כל מיני מבצעים, הטבות ושירותים שמבדילים עצמם משאר החברות שמבצעות התקנת פרקט.
אחד הדברים שמאוד מבדילים חברות מסוימות מחברות אחרות זה השכרת אמנים שיעצבו את ריצפת הפרקט ככה שתריאה שונה משאר ריצפות הפרקטים האחרות בשוק. מה הכוונה שונה משאר ריצפות הפרקטים? ובכן, ישנם כל מיני עיצובים שאפשרי לבצע בעץ. למשל: הצבעים של העץ שבוחרים, והמרקמים שלו הם כבר יכולים להיות שונים משאר הפרקטים שקיימים בשוק. דבר שני, ישנם אמנים שיודעים ממש ליצור ציורים ועיצובים על ריצפת הפרקט בצורה כזו שזה נראה כמו קנבס בד שאיזה צייר צייר עליו במכחול, ולא ריצפת עץ פשוטה. מדהים מה ניתן לעשות מעץ פשוט!
כל מה שקשור בתיחמון העץ על מנת שיתאים לריצפה, זה בהחלט מדע מדויק! ישנן רצפות אשר צריכות להיות מאוד עדינות וגמישות, ולכן יש להפוך את העץ של הפרקט ללח וגמיש. ישנן כל מיני שיטות לעשות זאת, לא כולן משאירות תוצאות טובות במיוחד, ולכן רק מישהו שמבצע התקנת פרקט מקצועי יודע מה צריך לעשות. הרי לא סתם מניחים את קורות העץ אחת ליד השניה ומצפים שהן יתאימו אחת לשניה, יש לעבוד עליהן בצורה כזו שהן יתאימו אחת לשניה.

לחצו כאן

חשוב לדעת

כאשר מבצעים התקנת פרקט, צריך גם לעשות זאת בצורה כזו שכל נושא התחזוקה לא יהיה קשה מדי ויקר מדי. הרי, כאשר מתקינים משהו- כל דבר, צריך לעשות זאת על הצורה הטובה ביותר ככה שהלקוח יהיה מאוד מרוצה, ושלא יתפרק הפרקט לאחר שבועיים בלבד.
התקנת פרקטים לרצפה זה לא כל כך פשוט כמו סתם להרכיב איזו ספריה, ולכן צריך לדעת המון ידע על מנת לגשת למלאכת התקנת פרקט. בכל מצב, כל מידע נרכש לא רק על ידי למידה מקצועית, אלא גם על ידי רכישת ניסיון. לכן, חשוב לא לוותר ולעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר וללמוד על כל השלבים הכרוכים בהתקנת פרקטים מקצועני. ישנם אנשים המוותרים, ולכן הם לא נהנים מהמקצוע שהם רכשו ועושים את העבודה בצורה לא טובה.

התקנת פרקט ורצפת למינציה – את תפספסו

עקבו אחרינו