איתור וגילוי נזילות – מחיר

איסנטלציה

חבר טוב שלי עבד בתחום האינסטלציה ובתחום איתור וגילוי נזילות מחיר. עכשיו, שלא תבינו לא נכון, הוא היה סטודנט בדיוק כמוני ואפילו להנדסה. בזמן שאנחנו עבדנו כמלצרים וברמנים הוא עבד באינסטלציה. תמיד היינו צוחקים עליו שהוא מסריח ובכלל, שזאת לא עבודה שאינה מתאימה לו. הוא היה נאנח, מחייך לעברינו ושולף את המשכורת שלו. איש מקצועי, יכול להגיע לסכומים יפים מאוד בכל חודש ובלבד שיהיה מקצועי, חרוץ ואמין. מעבר לכך תמיד הוא היה חוזר עם חוויות. “שלא חזר לפחות עם סיפור אחד טוב ביום הוא לא אינסטלטור” היה נוהג לומר לנו. היה לו את הסיפור הקבוע על אישה אחת נשואה כבת 40 שהזמינה אותו לתיקון צנרת. במהלך התיקון היא החלה לפלרטט איתו ואמרה לו שלעבוד בתחום האינסטלציה זה מאוד סקסי בעיניה. ואכן מאותו יום, אינסטלטור או לא, הוא לא הפסיק לתקן אצלם בבית צינורות, לפתוח סתימות ועוד כל מיני דברים שהעדיף לשמור לעצמו.

אינסטלטור תחמן ורודף בצע?מה פתאום

אינסלטור המומחה לאיתור וגילוי נזילות מחיר הוא לא נחשב היום לעבודה מועדפת. כמה ילדים בגן רוצים להיות אינסטלטורים? אותו הדבר תופס גם לגבי סטודנטים, רבים מעדיפים למלצר את עצמם למוות מאשר לעבוד בתחום שכל היום פותח ומתקן סתימות. בתור סטודנט, החבר שלי הצליח להרוויח בתור איש מקצוע לא רע בכלל, בנוסף לכך הוא הצליח לשלב את הלימודים עם העבודה וכולם יצאו מכך נשכרים. הבעיה במילה, נעוצה לדעתי בקונוטציה הדי שלילית הנודפת ממנה. בעבר, המצב לא היה כך ואפשר היה לראות כוח אדם (לרוב ייקי) מקצועי, מדויק ואיכותי. בערבות השנים ועם התפתחותה של מדינת ישראל, כולם רוצים להיות אקדמאים. אחת הבעיות המרכזיות כיום בלהיות בתחום האינסטלציה היא ההתמודדות עם תדמית התחמן ורודף הבצע שהודבקה למקצוע. בשנים האחרונות נערכו להן לא מעט תכניות תחקירים שהראו איך הוא כמו גם טכנאי מחשבים או מזגנים, מגיע אל בית הלקוח, מנצל את חוסר הידע שלו ומרמה אותו. מרבית האינסטלאטורים, אינם כמו החבר שלי או הייקים שהיו מדויקים והגונים. אני כמובן חייב לסייג באומרי שאי אפשר להגיד היום שכל איש מקצועי בתחום הוא נוכל, ישנם לא מעט אינסטלטורים שהם הגונים וישרים יותר מסרגל, אולם הבעיה היא שהכתם כבר הוכתם.

לחצו כאן

לא כל אינסטלטור הוא באמת אינסטלטור

מעבר לעובדה שעליך להיות מקצועי בתחום איתור וגילוי נזילות מים עליך להתמודד גם עם חשדנות אין סופית. ישקר מי שיגיד שקל לעבוד ככה. על מנת להפוך את הקערה על פיה, צריך לעשות חושבים עם עצמו ולהגיע למסקנה שבסופו של דבר כולם יכולים לצאת נשכרים ממהלך שיחזיר את האמון בציבור האינסטלאטורים בישראל. בפעם הבאה שאני אזמין אלי הביתה, אני רוצה לדעת שהוא יעשה לי מחיר הגון בהתאם לסיבת התקלה. אין לי כוח וזמן להתעסק עם המחשבה, כמה כסף עשה לעצמו אותו איש מקצוע על חשבוני. במידה ואכן התנאים ישתנו, אני בטוח כי מרבית האנשים יעריכו את העבודה הקשה שעושה כל איש מקצוע בתחום ויתגמלו אותו בהתאם.

התקנת אמבטיה – טיפים והמלצות – צפו

עקבו אחרינו