אבחון פסיכודיאגנוסטי

מטפלת בזוגיות להצלת הזוגיות

כיום יש מספר רב של זוגות הנתקלים בקשיים בחיי הנישואין ורבים מהם פונים לטיפול זוגי או לטיפול ואבחון. מטפלת זוגית מהווה מגשרת בין בני זוג ומנסה לפתור את המחלוקות שלהם. המחלוקות יכולות להיות סביב תחומים חברתיים, רגשיים, מיניים וכלכליים.
מטפלת זוגית מנסה להתאים את הציפיות של בני הזוג זה מזה ולנסות להפחית כעסים ותסכולים. במהלך הטיפול היא מנסה ללמד את בני הזוג לתקשר ביניהם, לשנות דפוסי התנהגות קיימים, לראות דברים מנקודת מבט אחרת ועוד.

מתי זוגות פונים לייעוץ של מטפלת זוגית?

כאשר זוגות מגיעים לנקודת משבר וצריכים עזרה חיצונית על מנת ליישב את ההדורים. כאשר זוגות רוצים לשפר את מערכת היחסים וליצור תקשורת יעילה וטובה יותר.

מה כולל טיפול של מטפלת זוגית

הטיפול של מטפלת זוגית כולל בדרך כלל את שני בני הזוג ומבוצע לעיתים ע”י אבחון פסיכו דיאגנוסטי. לפעמים הטיפול נעשה רק עם אחד מבני הזוג ובן הזוג השני נפגש עם המטפלת מדי פעם. פגישות אלו נותנות את נקודת מבטו של בן הזוג ותורמות להצלחת הטיפול. בני הזוג יכולים להיות מטפולים על ידי אותה מטפלת זוגית או ע”י שני מטפלים שונים, תלוי במקרה.
ישנם בני זוג המחליטים לפנות לטיפול יחדיו ובפעמים אחרות אחד מבני הזוג מתנגד לתהליך. במקרה זה פונה אחד מהם לטיפול ובשלב מאוחד יותר, אם קיים רצון לשפר את הזוגיות, בן הזוג ישתלב בטיפול באופן מלא או חלקי.

אבחון פסיכו דיאגנוסטי

תהליך הייעוץ

בפגישה הראשונה עורכים אבחון פסיכו דיאגנוסטי ראשוני ומזהים את הבעיות. באמצעות האבחון, מטפלת זוגית יכולה לספק כלים לבני הזוג ולהציב מטרות לטיפול. מטפלת זוגית מנסה להקנות לבני הזוג שיטות לשיפור התקשורת המילולית ומכאן לפתח אינטימיות וחברות. בני הזוג לומדים ליטול על עצמם אחריות למערכת היחסים ומכאן מופחתות רגשות התסכול וההאשמות ההדדיות.
אימון מודעות עצמית הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול. בני הזוג עוברים אימון ביחד ולחוד, כאשר כל אחד מהם מגיע לתובנות עם עצמו. הדרך היחידה ליצירת שינוי היא לקיחת אחריות על החיים שלנו. זוגיות היא למעשה הזדמנות להתפתחות אישית.

למי שרוצה לצלוח נישואים – שווה צפייה

עקבו אחרינו